Other Services and Supplies
First Name Last Name Title Organization
Jan, SES Frye Deputy Assistant Secretary Office of Acquisition and Logistics
Phillip, SES Christy Acting Executive Director Strategic Acquisition Center
Tom, SES Burgess Associate Deputy Assistant Secretary Office of Logistics and Supply Chain Management
Phil Parker Acting Associate Deputy Assistant Secretary Office of Procurement Policy, Systems and Oversight
Sheila Darrell Director Office of Procurement Policy and Warrant Management
Clint Druk PDM Strategic Acquisition Center
Donald Jones PDM Strategic Acquisition Center
Regina McGregor PDM Strategic Acquisition Center
Elegear Primus PDM Strategic Acquisition Center
Jeffrey London VBA
Colin Deaso VBA
Mike McNeal VBA
Charles Chen VBA
Caroyln Thomas VBA
Brad Houston VBA
Laura Finlay VBA
Lonnie Bergeron VBA
Dean Greenlee VBA
Todd Dubose VBA
Nancy Lansing VBA
Bob Waltmeyre VBA
Rodney Alexander VBA
Adrienne Reagins VBA
Thomas SES VBA
Jamie Manker VBA
Mike Frueh VBA
TBD TBD Director, North Atlantic NCA
TBD TBD Director, Southeast NCA
TBD TBD Director, Continental NCA
TBD TBD Director, Midwest NCA
TBD TBD Director, Pacific NCA
TBD TBD Director, Design and Construction NCA
Antia Hanson HCA NCA
Paul Marvin BC/Services NCO 1
Darryl Majors BC/Supply 2 NCO 2
Edward Boddie BC/Commodities NCO 4
Mark Ziegler BC/Commodities NCO 4
Myrmetrius Pringle Division Chief NCO 5
Darryl Person BC/Supply NCO 6
Leah Trossen BC/Services NCO 6
Millicent Ball Branch Chief NCO 7
Chuck Holbrook Branch Chief NCO 7
Johnny Jones Services CO NCO 8
Patricia Davies BC/Services NCO 8
Jon Doliana Supply NCO 09
Andrew Craig Services NCO 10
James Hallock Supply NCO 10
Paul Hemenway Branch Chief - Supply NCO 15
Renata Ott Supply NCO 16
Reuben Zepeda Supply NCO 16
Windell Lance Services NCO 16
Kelly Nussbaum Services NCO 23
Michael Tusinger Branch Chief NCO 17
Daniel Thiel Services Branch Chief NCO 18
Bai Perney NCO 19
Medical
First Name Last Name Title Organization
Ricky Lemon Acting, Chief Procurement and Logistics Officer Procurement & Logistics Office (10NA2)
James (Dan) Harris PEO, Medical/Surgical Prime Vendor Procurement & Logistics Office (10NA2)
Jack Dufon VHA Non-Expendable Program Executive Office (10NA2) Procurement & Logistics Office (10NA2)
Aubrey Weekes Director, Environmental Programs Service, VHA Environmental Management Service (10NA7)
Steven Parrish EPS Program Manager, Pest Management & Textile Care Environmental Management Service (10NA7)
George M. Cabaniss Deputy Chief Procurement Officer VHA Procurement HQ
Alan (AJ) Swygert Director, Vendor Relations VHA Procurement HQ
Eldred Jackson Assoc. Director, Procurement Operations VHA Procurement HQ
Dallas Scott Small Business Specialists VHA Procurement HQ
Joseph Maletta Director SAO East
Brent Goe Deputy Director SAO East
Linda Greaves Acting Director SAO Central
Randy Hays Deputy Director SAO Central
Richard Dahmen PCA Director of Contract SAO Central
Christopher Williams Acting Deputy Director SAO Central
Delia Adams Director SAO West
Gerald Jacobs DoC NCO 1
Cherie Widger-Kresge DoC NCO 2
Benjamin Iachini DoC NCO 4
Scott Sands DoC NCO 5
Nancy Bailey DoC NCO 6
Prudence Howard DoC NCO 7
Stephen Elliott DoC NCO 8
Paul Marvin BC/Services NCO 1
Judith Ruggiero BC/Prosthetics NCO 1
Darryl Majors BC/Supply 2 NCO 2
Edward Kostolansky BC/Facilities NCO 2
Edward Boddie BC/Commodities NCO 4
Mark Ziegler BC/Commodities NCO 4
Kristina Weir BC/Medical Sharing 2 NCO 5
Myrmetrius Pringle Division Chief NCO 5
Darryl Person BC/Supply NCO 6
Leah Trossen BC/Services NCO 6
Millicent Ball Branch Chief NCO 7
Chuck Holbrook Branch Chief NCO 7
Johnny Jones Services CO NCO 8
Patricia Davies BC/Services NCO 8
Keith Costantino BC/R&D Contracting Group SAO East
John Young SBL NCO 1
Steve Tompkins SBL NCO 2
Richard Loeffler SBL NCO 4
Crystal Brown SBL NCO 5
Jerome Greene SBL NCO 6
Janice Ellison SBL NCO 7
Derrick Williams SBL NCO 8
Susan Nagel Acting DOC NCO 09
Terry Spitzmiller DOC NCO 10
Paul Lauro DOC NCO 12
Diane Brazale DDoC NCO 12
Scott Fiscus DOC NCO 15
Aaron Villalpando DOC NCO 16
Daryl Berg DOC NCO 23
Richard Dahmen DOC PCAC
Marie Smith DDoC NCO 10
Carol Franklin Medical Sharing NCO 09
Elizabeth Trimm Prosthetics NCO 09
Jon Doliana Supply NCO 09
Andrew Craig Services NCO 10
James Hallock Supply NCO 10
Michael Anderson Prosthetics NCO 10
Linda Derby Branch Chief - Medical Sharing NCO 15
Paul Hemenway Branch Chief - Supply NCO 15
John Fisher Branch Chief - CMOP NCO 15
Renata Ott Supply NCO 16
Reuben Zepeda Supply NCO 16
Windell Lance Services NCO 16
Christopher Vu Medical Sharing NCO 16
Kelly Nussbaum Services NCO 23
Kimberly Hurt Contracting Officer (regional contracts) SAOC Admin Office
Jennifer Johnson Contracting Officer (regional contracts) SAOC Admin Office
Victoria Johnson SBL NCO 09
Pak Sa Dewhurst SBL NCO 10
Steve Maier SBL NCO 12
William Strobel SBL NCO 15
Pamela Magee SBL NCO 16
Delonda Ward SBL NCO 23
Rosas Valentino SBL PCAC
Michael Tusinger Branch Chief NCO 17
Valeria Gutierrez Branch Chief, Medical Sharing II NCO 17
Thor Vue Deputy Director of Contracting NCO 17
Samuel Dustin Prosthetics Branch Chief NCO 18
Daniel Thiel Services Branch Chief NCO 18
Bai Perney NCO 19
Andrew Stigen Prosthetics Branch Chief NCO 19
Karen Dailey Services Branch Chief NCO 20
Mary Accomando Medical Sharing Branch Chief NCO 20
Nick Kluch Prosthetics Branch Chief NCO 21
Paul Griffin Acting DoC NCO 21
Cynthia Dunbar Branch Chief NCO 22
Chelsea Black Division Chief NCO 22
Karen Pridmore Program Analyst NCO 21
Geoffrey Ellazar Director of Contracting NCO 17
Sabrina Smith Director of Contracting NCO 18
Curtis Jordan Director of Contracting NCO 19
Stacia Nunn Acting Director of Contracting NCO 20
Sam Harbin Director of Contracting NCO 21
Kevin Blanchard Director of Contracting NCO 22
Hattie Williams Small Business Specialists NCO 17
Cathy Fernandez Small Business Specialists NCO 18
Dwane Nevins Small Business Specialists NCO 19
Marc Frederick Small Business Specialists NCO 20
Jeanne Chun Small Business Specialists NCO 21
Jon Wilson Actg Small Business Specialists NCO 22
Thomas Slade Chief Logistics Officer VISN 6
Cezette Aylett Prosthetics Representative VISN 6
Alicia Smith-Freshwater Chief Biomedical Engineer VISN 6
John Barnes V7 Chief Prosthetics VISN 7
Kevin Jensen V7 BioMed Manager VISN 7
James Gaudio V7 CAM VISN 7
Linda Towsend-Green V7 CLO VISN 7
Rebecca Huie Primary Care, Director VISN 7
Dr. Kim House Community Living Center Director VISN 7
Mark Lockett Chief, Surgery VISN 7
Madhuri Singh Chief, Path & Lab VISN 7
Ruth Mustard Sterile Processing VISN 7
Paul Karmin Radiology VISN 7
Doris Chandler Infection Control VISN 7
Laura Lee Patient Safety & Rehab VISN 7
Cynthia Cleveland Nursing Executive VISN 7
Judd Fisher Supply Systems Analyst VISN 10
Michael Rilenge Prosthetics Manager VISN 10
Ryan Knight BioMed Engineer VISN 10
Denise Davis Lab Supervisor VISN 10
Bernard Reuille Material Management Officer VISN 10
Esther Reynolds Supr., PM&R VISN 10
Sara Schroeder Patient Safety VISN 10
Robin Gallagher Prosthetics VISN 12
Matt Matt McKinley Environmental Management VISN 12
Christian Houterman BioMedical VISN 12
Michael Schiro Facility Management Service VISN 12
Annette Couchenour Primary Care/ Nursing VISN 12
Esteban Perez Community Living Center Coordinators VISN 12
Stephen Campbell Surgery SME VISN 12
Donna Wray Laboratory SME VISN 12
Barry n O'Brien Sterile Processing VISN 12
Brahamjit Raghav Radiology SME VISN 12
Jill LePine Infection Control VISN 12
Mary Haik Patient Safety and Rehab VISN 12
Robby Schopen Logistics VISN 12
James Witting Chief Biomedical Engineer VISN 15
Stephen Roberts Chief of Prosthetics VISN 15
Derrek Aniconi Chief Logistics Officer VISN 15
Tammy Horne Supply Technician NX VISN 15
Melvin Gutierrez FCLO VISN 15
Lisa Bond Asst Log Mgr VISN 15
Diane Keene Chief Logistics officer VISN 15
Roberts Stephen VISN Prosthetic Representative VISN 15
Lynda Frey Chief Logistics officer VISN 15
Lonnie Crumpton Chief Logistics officer VISN 15
Gerald Kramer Asst Chief Logistics Officer VISN 15
Delfin Arturo Biomedical Engineer VISN 15
Larrietta Roberts Chief, Sterile Processing Service VISN 15
Erin Stubbs Chief, Prosthetic Services VISN 15
Marcia Schafer Super, Inventory Mgmt Specialist VISN 15
LaToya Hood Chief Logistics Officer VISN 16
Valerie Russell Prosthetic Representative VISN 16
Amy Smith VISN 16 Deputy CMO VISN 16
David Bass GEC Program Manager VISN 16
James Smith Surgery Consultant VISN 16
Kaleem Sayyed Clinical Systems Program Office Manager VISN 16
Zarata Banks Acute Care Specialist VISN 16
Crystal Dillard Patient Safety Officer VISN 16
Stiles Wayne Acting Chief Logistics Officer VISN 17
Karen Bradshaw Chief Logistics V17 Amarillo, TX
Roberto Rangel Chief Logistics VISN 17 Harlingen, TX
Steven Frank Prosthetics Program Manager VISN 17 - Houston, TX
Ashley Boateng Prosthetics Program Manager VISN 17 - Amarillo, TX
Corkwell Bradley Chief, Prosthetics VISN 17 - Harligen, TX
Zach Collins Chief Biomedical Engineer VISN 17
Thomas Henderson Chief Biomedical Engineer V17 Amarillo
Roberto Welsh Chief Facilities V17 Harlingen, TX
Richard Hazlett Dallas CMOP Facility Management
Colin Beal Assistant Chief Logistics VISN 21
Aaron Williams Chief of Prosthetics VISN 21
James Reisen Infection Prevention/ASPS Chief VISN 21
Martha Goodwin VISN 21
karen Pridmore Program Analyst VISN 21
Valeriano Sia Chief Radiology Administrator VISN 21
Teysha Harbin Business Program Manager VISN 21
David Parks Chief Logistics VISN 21
Denise DiGiorgio VISN VISN 21 Chief Logistics Officer VISN 21
Tolin Garcia Lab SME (Lab AO) VISN 21
Penny Nechanicky Natl. Prg. Director for Prosthetic & Sensory Aids Service Rehabilitation and Prosthetic Services (10P4R)
Robert Mann Social Worker Diagnostic Services (10P11
Quynh Vantu Health Science Specialist, VHA Diagnostic Services (10P11)
James Torok Virtual Care Program Manager Telehealth Services (10NC8)
Marcia Dunn Program Analyst, VHA Telehealth Services (10NC8)
Suzanne Snider Program Analyst (CEVN) Telehealth Services (10NC8)
Kevin Joyner Program Analyst, VHA Telehealth Services (10NC8)
Junius Lewis Program Management Analyst, VHA Telehealth Services (10NC8)
Jennifer Franchi Chief Consultant – PBM Pharmacy Benefits Management Services (10P4P)
Tom Waugh Office of Informatics and Analytics, HGI 10P2C
Mario Zacher Associate Deputy Chief Consultant CMOP Pharmacy Benefits Management Services (10P4P)
Wendy Kemp National Radiation Oncology Program (10P11)
Jan Frye Deputy Assistant Secretary Office of Acquisition and Logistics
Phillip Christy Acting Executive Director Strategic Acquisition Center
Tom Burgess Associate Deputy Assistant Secretary Office of Logistics and Supply Chain Management
Craig Robinson Associate Deputy Assistant Secretary Office of National Healthcare Acquisition
Merl Stroder Customer Advocate/Small Business Advocate Office of National Healthcare Acquisition
Micole Stephens Customer Liaison Office of National Healthcare Acquisition
Lisa Buffkins Customer Liaison Office of National Healthcare Acquisition
TBD TBD Customer Liaison Office of National Healthcare Acquisition
Clint Druk PDM Strategic Acquisition Center
Donald Jones PDM Strategic Acquisition Center
Regina McGregor PDM Strategic Acquisition Center
Elegear Primus PDM Strategic Acquisition Center
Office of Acquisition, Logistics and Construction
First Name Last Name Title Organization
Jan Frye Deputy Assistant Secretary Office of Acquisition and Logistics
Phillip Christy Acting Executive Director Strategic Acquisition Center
George Szwarcman Associate Executive Director Office of Facilities Acquisition
Tom Burgess Associate Deputy Assistant Secretary Office of Logistics and Supply Chain Management
Craig Robinson Associate Deputy Assistant Secretary Office of National Healthcare Acquisition
Phil Parker Acting Associate Deputy Assistant Secretary Office of Procurement Policy, Systems and Oversight
Sheila Darrell Director Office of Procurement Policy and Warrant Management
Euclides Barrera Director, Acquisitions Support (Western Region) Office of Facilities Acquisitions
Janice Speth Director, Acquisitions Support (Eastern Region) Office of Facilities Acquisitions
Katie Kuehn Director, Acquisitions Support (Central Region) Office of Facilities Acquisition,
James Wood Director, Acquisitions Support (National Region) Office of Facilities Acquisition
Merl Stroder Customer Advocate/Small Business Advocate Office of National Healthcare Acquisition
Micole Stephens Customer Liaison Office of National Healthcare Acquisition
Lisa Buffkins Customer Liaison Office of National Healthcare Acquisition
TBD TBD Customer Liaison Office of National Healthcare Acquisition
Michael Brill PDM Technology Acquisition Center
Frank Coluccio PDM Technology Acquisition Center
Jeffery Downing PDM Technology Acquisition Center
Rob Kately PDM Technology Acquisition Center
Samantha Mc Intyre PDM Technology Acquisition Center
Kevin Monahan PDM Technology Acquisition Center
Matt Newell PDM Technology Acquisition Center
Tony Owens PDM Technology Acquisition Center
Juan Perez PDM Technology Acquisition Center
Bill Porter PDM Technology Acquisition Center
Juan Quinones PDM Technology Acquisition Center
Jon Smolenski PDM Technology Acquisition Center
Lino Vera PDM Technology Acquisition Center
Phil Wecksesser PDM Technology Acquisition Center
Johnston Williamson PDM Technology Acquisition Center
Clint Druk PDM Strategic Acquisition Center
Donald Jones PDM Strategic Acquisition Center
Regina McGregor PDM Strategic Acquisition Center
Elegear Primus PDM Strategic Acquisition Center
IT
First Name Last Name Title Organization
John Ellsworth OI&T
Gary Stevens OI&T
Rob Disko OI&T
Kevin Robins OI&T
Dominic Cussatt OI&T
Garay Daniel Chief Information Officer VISN 10
Elmarko MaGee IRMS Chief VISN 7
Daniel Kaylor IRM VISN 12
Jui-An HSU Facility Chief Information Officer VISN VISN 21
Michael Brill PDM
Frank Coluccio PDM
Jeffery Downing PDM
Rob Kately PDM
Samantha Mc Intyre PDM
Kevin Monahan PDM
Matt Newell PDM
Tony Owens PDM
Juan Perez PDM
Bill Porter PDM
Juan Quinones PDM
Jon Smolenski PDM
Lino Vera PDM
Phil Wecksesser PDM
Johnston Williamson PDM
Veterans Benefits Administration
First Name Last Name Title Organization
Jeffrey London VBA
Colin Deaso VBA
Mike McNeal VBA
Charles Chen VBA
Caroyln Thomas VBA
Brad Houston VBA
Laura Finlay VBA
Lonnie Bergeron VBA
Dean Greenlee VBA
Todd Dubose VBA
Nancy Lansing VBA
Bob Waltmeyre VBA
Rodney Alexander VBA
Adrienne Reagins VBA
Thomas Murphy VBA
Jamie Manker VBA
Mike Frueh VBA
Facilities
First Name Last Name Title Organization
Aubrey Weekes Director, Environmental Programs Service, VHA Environmental Management Service (10NA7)
Steven Parrish EPS Program Manager, Pest Management & Textile Care Environmental Management Service (10NA7)
Edward Kostolansky Branch Chief/Facilities Network Contract Office (NCO) 2
Dean Regazzi Construction NCO 09
Julie Stout Construction NCO 10
Scott Petrin Construction NCO 23
Jamie Tierney Facility Interior Designer VISN 6
Heather Barnhardt Facility Interior Designers VISN 6
Liz Bruce Facility Interior Designer VISN 6
Jeffrey Robinson Chief Environmental Manager VISN 6
Kyle Ellis Acting Capital Asset Manager VISN 6
James Gaudio V7 CAM VISN 7
Julie Johnston Interior Designer VISN 7
Aretha Foster EMS Supervisor VISN 7
Roger Lane EMS-Supervisor VISN 10
Brian Merriman Project Engineer VISN 10
Heather Patterson Interior Designer VISN 10
Michael Schiro Facility Management Service VISN 12
Daniel Ball General Engineer Supervisor, FM VISN 15
Ryan Brown General Engineer Supervisor, FM VISN 15
Flanders Kelley Facility Interior Designer VISN 15
Clayton Larry Chief Environmental Services VISN 15
Delfin Arturo Biomedical Engineer VISN 15
Darren Grayson Engineer Technician VISN 15
Stephen Keene Asst. Hospital Housekeeping Officer VISN 15
Patricia Beasley Admin. Officer, FMS VISN 15
Linda Mendeloff Interior Designer VISN 16
Gary Speyrer Capital Asset Manager VISN 16
David Boggs Network Engineer VISN 16
Tonia Shaw Interior Design Assistant VISN 17
Kathy O'Dell EMS Chief V17 Amarillo, TX
Linda Caverly Interior Design Assistant V17 Amarillo, TX
Leroy Diaz Interior Design Assistant V17 Harlingen, TX
Kathy O'Dell Chief, EMS V17 Amarillo, TX
Leroy Diaz Executive EMS Officer V17 Harlingen, TX
Zach Collins Chief Biomedical Engineer VISN 17
Roberto Welsh Chief Facilities V17 Harlingen, TX
Richard Hazlett Dallas CMOP Facility Management
Helder Pondeca General Engineer VISN 17
Ryan Schwitzer Chief Engineering V17 Amarillo, TX
Richard Crowe Deputy Capital Asset Manager VISN 21
Denise DiGiorgio VISN VISN 21 Chief Logistics Officer VISN 21
Larry Janes Capital Asset Manager VISN 21
Jesus Diaz Chief Environmental Management VISN 21
TBD TBD Director, North Atlantic NCA
TBD TBD Director, Southeast NCA
TBD TBD Director, Continental NCA
TBD TBD Director, Midwest NCA
TBD TBD Director, Pacific NCA
TBD TBD Director, Design and Construction NCA
Antia Hanson HCA NCA
Robert L. Capers Jr Director Contracting Service NCA
Dr. Harry Parker Deputy Director Contracting Service - Construction NCA
Kellyann Bruno Deputy Director Contracting Service - Services NCA
Tyra Lee SBL NCA
George , SES Szwarcman Associate Executive Director Office of Facilities Acquisition
Euclides Barrera Director, Acquisitions Support (Western Region) Office of Facilities Acquisitions
Janice Speth Director, Acquisitions Support (Eastern Region) Office of Facilities Acquisitions
Katie Kuehn Director, Acquisitions Support (Central Region) Office of Facilities Acquisition,
James Wood Director, Acquisitions Support (National Region) Office of Facilities Acquisition
Office Of Information & Technology
First Name Last Name Title Organization
John Ellsworth OI&T
Gary Stevens OI&T
Rob Disko OI&T
Kevin Robins OI&T
Dominic Cussatt OI&T
Office of the Deputy Under Secretary for Health for Operations & Management
First Name Last Name Title Organization
Ricky Lemon Acting, Chief Procurement and Logistics Officer Procurement & Logistics Office (10NA2)
James (Dan) Harris PEO, Medical/Surgical Prime Vendor Procurement & Logistics Office (10NA2)
Jack Dufon VHA Non-Expendable Program Executive Office (10NA2) Procurement & Logistics Office (10NA2)
George M. Cabaniss Deputy Chief Procurement Officer VHA Procurement HQ
Alan (AJ) Swygert Director, Vendor Relations VHA Procurement HQ
Eldred Jackson Assoc. Director, Procurement Operations VHA Procurement HQ
Dallas Scott Small Business Specialists VHA Procurement HQ
Joseph Maletta Director SAO East
Brent Goe Deputy Director SAO East
Linda Greaves Acting Director SAO Central
Randy Hays Deputy Director SAO Central
Richard Dahmen PCA Director of Contract SAO Central
Christopher Williams Acting Deputy Director SAO Central
Delia Adams Director SAO West
Gerald Jacobs DoC NCO 1
Cherie Widger-Kresge DoC NCO 2
Benjamin Iachini DoC NCO 4
Scott Sands DoC NCO 5
Nancy Bailey DoC NCO 6
Prudence Howard DoC NCO 7
Stephen Elliott DoC NCO 8
Paul Marvin BC/Services NCO 1
Judith Ruggiero BC/Prosthetics NCO 1
Darryl Majors BC/Supply 2 NCO 2
Edward Kostolansky BC/Facilities NCO 2
Edward Boddie BC/Commodities NCO 4
Mark Ziegler BC/Commodities NCO 4
Kristina Weir BC/Medical Sharing 2 NCO 5
Myrmetrius Pringle Division Chief NCO 5
Darryl Person BC/Supply NCO 6
Leah Trossen BC/Services NCO 6
Millicent Ball Branch Chief NCO 7
Chuck Holbrook Branch Chief NCO 7
Johnny Jones Services CO NCO 8
Patricia Davies BC/Services NCO 8
Keith Costantino BC/R&D Contracting Group SAO East
John Young SBL NCO 1
Steve Tompkins SBL NCO 2
Richard Loeffler SBL NCO 4
Crystal Brown SBL NCO 5
Jerome Greene SBL NCO 6
Janice Ellison SBL NCO 7
Derrick Williams SBL NCO 8
Susan Nagel Acting DOC NCO 09
Terry Spitzmiller DOC NCO 10
Paul Lauro DOC NCO 12
Diane Brazale DDoC NCO 12
Scott Fiscus DOC NCO 15
Aaron Villalpando DOC NCO 16
Daryl Berg DOC NCO 23
Richard Dahmen DOC PCAC
Marie Smith DDoC NCO 10
Carol Franklin Medical Sharing NCO 09
Elizabeth Trimm Prosthetics NCO 09
Jon Doliana Supply NCO 09
Dean Regazzi Construction NCO 09
Andrew Craig Services NCO 10
James Hallock Supply NCO 10
Michael Anderson Prosthetics NCO 10
Julie Stout Construction NCO 10
First Name Last Name Title Organization
Andrea Morris Construction NCO 12
Linda Derby Branch Chief - Medical Sharing NCO 15
Paul Hemenway Branch Chief - Supply NCO 15
John Fisher Branch Chief - CMOP NCO 15
Renata Ott Supply NCO 16
Reuben Zepeda Supply NCO 16
Windell Lance Services NCO 16
Christopher Vu Medical Sharing NCO 16
Scott Petrin Construction NCO 23
Kelly Nussbaum Services NCO 23
Kimberly Hurt Contracting Officer (regional contracts) SAOC Admin Office
Jennifer Johnson Contracting Officer (regional contracts) SAOC Admin Office
Victoria Johnson SBL NCO 09
Pak Sa Dewhurst SBL NCO 10
Steve Maier SBL NCO 12
William Strobel SBL NCO 15
Pamela Magee SBL NCO 16
Delonda Ward SBL NCO 23
Rosas Valentino SBL PCAC
Michael Tusinger Branch Chief NCO 17
Valeria Gutierrez Branch Chief, Medical Sharing II NCO 17
Thor Vue Deputy Director of Contracting NCO 17
Samuel Dustin Prosthetics Branch Chief NCO 18
Daniel Thiel Services Branch Chief NCO 18
Bai Perney NCO 19
Andrew Stigen Prosthetics Branch Chief NCO 19
Karen Dailey Services Branch Chief NCO 20
Mary Accomando Medical Sharing Branch Chief NCO 20
Nick Kluch Prosthetics Branch Chief NCO 21
Paul Griffin Acting DoC NCO 21
Cynthia Dunbar Branch Chief NCO 22
Chelsea Black Division Chief NCO 22
Karen Pridmore Program Analyst NCO 21
Geoffrey Ellazar Director of Contracting NCO 17
Sabrina Smith Director of Contracting NCO 18
Curtis Jordan Director of Contracting NCO 19
Stacia Nunn Acting Director of Contracting NCO 20
Sam Harbin Director of Contracting NCO 21
Kevin Blanchard Director of Contracting NCO 22
Hattie Williams Small Business Specialists NCO 17
Cathy Fernandez Small Business Specialists NCO 18
Dwane Nevins Small Business Specialists NCO 19
Marc Frederick Small Business Specialists NCO 20
Jeanne Chun Small Business Specialists NCO 21
Jon Wilson Actg Small Business Specialists NCO 22
Thomas Slade Chief Logistics Officer VISN 6
Cezette Aylett Prosthetics Representative VISN 6
Jamie Tierney Facility Interior Designer VISN 6
Heather Barnhardt Facility Interior Designers VISN 6
Liz Bruce Facility Interior Designer VISN 6
Jeffrey Robinson Chief Environmental Manager VISN 6
Alicia Smith-Freshwater Chief Biomedical Engineer VISN 6
Kyle Ellis Acting Capital Asset Manager VISN 6
John Barnes V7 Chief Prosthetics VISN 7
Kevin Jensen V7 BioMed Manager VISN 7
James Gaudio V7 CAM VISN 7
Linda Towsend-Green V7 CLO VISN 7
Rebecca Huie Primary Care, Director VISN 7
Dr. Kim House Community Living Center Director VISN 7
Mark Lockett Chief, Surgery VISN 7
Madhuri Singh Chief, Path & Lab VISN 7
Ruth Mustard Sterile Processing VISN 7
Paul Karmin Radiology VISN 7
Doris Chandler Infection Control VISN 7
Laura Lee Patient Safety & Rehab VISN 7
Cynthia Cleveland Nursing Executive VISN 7
Julie Johnston Interior Designer VISN 7
Aretha Foster EMS Supervisor VISN 7
Elmarko MaGee IRMS Chief VISN 7
Judd Fisher Supply Systems Analyst VISN 10
Michael Rilenge Prosthetics Manager VISN 10
Ryan Knight BioMed Engineer VISN 10
Denise Davis Lab Supervisor VISN 10
Roger Lane EMS-Supervisor VISN 10
Garay Daniel Chief Information Officer VISN 10
Brian Merriman Project Engineer VISN 10
Bernard Reuille Material Management Officer VISN 10
Heather Patterson Interior Designer VISN 10
Esther Reynolds Supr., PM&R VISN 10
Sara Schroeder Patient Safety VISN 10
Robin Gallagher Prosthetics VISN 12
Lordes Gube Interior Design VISN 12
Matt Matt McKinley Environmental Management VISN 12
Christian Houterman BioMedical VISN 12
Michael Schiro Facility Management Service VISN 12
Daniel Kaylor IRM (Facility IT) VISN 12
Annette Couchenour Primary Care/ Nursing VISN 12
Esteban Perez Community Living Center Coordinators VISN 12
Stephen Campbell Surgery SME VISN 12
Donna Wray Laboratory SME VISN 12
Barry n O'Brien Sterile Processing VISN 12
Brahamjit Raghav Radiology SME VISN 12
Jill LePine Infection Control VISN 12
Mary Haik Patient Safety and Rehab VISN 12
Robby Schopen Logistics VISN 12
James Witting Chief Biomedical Engineer VISN 15
Stephen Roberts Chief of Prosthetics VISN 15
Derrek Aniconi Chief Logistics Officer VISN 15
Daniel Ball General Engineer Supervisor, FM VISN 15
Ryan Brown General Engineer Supervisor, FM VISN 15
Tammy Horne Supply Technician NX VISN 15
Melvin Gutierrez FCLO VISN 15
Lisa Bond Asst Log Mgr VISN 15
Diane Keene Chief Logistics officer VISN 15
Roberts Stephen VISN Prosthetic Representative VISN 15
Lynda Frey Chief Logistics officer VISN 15
Lonnie Crumpton Chief Logistics officer VISN 15
Gerald Kramer Asst Chief Logistics Officer VISN 15
Flanders Kelley Facility Interior Designer VISN 15
Clayton Larry Chief Environmental Services VISN 15
Delfin Arturo Biomedical Engineer VISN 15
Darren Grayson Engineer Technician VISN 15
Larrietta Roberts Chief, Sterile Processing Service VISN 15
Stephen Keene Asst. Hospital Housekeeping Officer VISN 15
Erin Stubbs Chief, Prosthetic Services VISN 15
Patricia Beasley Admin. Officer, FMS VISN 15
Marcia Schafer Super, Inventory Mgmt Specialist VISN 15
LaToya Hood Chief Logistics Officer VISN 16
Valerie Russell Prosthetic Representative VISN 16
Jason Newman Chief Clinical Engineer VISN 16
Linda Mendeloff Interior Designer VISN 16
Gary Speyrer Capital Asset Manager VISN 16
David Boggs Network Engineer VISN 16
Amy Smith VISN 16 Deputy CMO VISN 16
David Bass GEC Program Manager VISN 16
James Smith Surgery Consultant VISN 16
Kaleem Sayyed Clinical Systems Program Office Manager VISN 16
Zarata Banks Acute Care Specialist VISN 16
Kaleem Sayeed Clinical Systems Program Office Manager VISN 16
Zarata Banks Acute Care Specialist VISN 16
Crystal Dillard Patient Safety Officer VISN 16
Stiles Wayne Acting Chief Logistics Officer VISN 17
Karen Bradshaw Chief Logistics V17 Amarillo, TX
Roberto Rangel Chief Logistics VISN 17 Harlingen, TX
Steven Frank Prosthetics Program Manager VISN 17 - Houston, TX
Ashley Boateng Prosthetics Program Manager VISN 17 - Amarillo, TX
Corkwell Bradley Chief, Prosthetics VISN 17 - Harligen, TX
Tonia Shaw Interior Design Assistant VISN 17
Kathy O'Dell EMS Chief V17 Amarillo, TX
Linda Caverly Interior Design Assistant V17 Amarillo, TX
Leroy Diaz Interior Design Assistant V17 Harlingen, TX
Kathy O'Dell Chief, EMS V17 Amarillo, TX
Leroy Diaz Executive EMS Officer V17 Harlingen, TX
Zach Collins Chief Biomedical Engineer VISN 17
Thomas Henderson Chief Biomedical Engineer V17 Amarillo
Roberto Welsh Chief Facilities V17 Harlingen, TX
Richard Hazlett Dallas CMOP Facility Management
Helder Pondeca General Engineer VISN 17
Ryan Schwitzer Chief Engineering V17 Amarillo, TX
Colin Beal Assistant Chief Logistics VISN 21
Aaron Williams Chief of Prosthetics VISN 21
James Reisen Infection Prevention/ASPS Chief VISN 21
Martha Goodwin VISN 21
Karen Pridmore Program Analyst VISN 21
Valeriano Sia Chief Radiology Administrator VISN 21
Teysha Harbin Business Program Manager VISN 21
David Parks Chief Logistics VISN 21
Richard Crowe Deputy Capital Asset Manager VISN 21
Denise DiGiorgio VISN VISN 21 Chief Logistics Officer VISN 21
Larry Janes Capital Asset Manager VISN 21
Jesus Diaz Chief Environmental Management VISN 21
Jui-An Hsu Facility Chief Information Officer VISN 21
Tolin Garcia Lab SME (Lab AO) VISN 21
Penny Nechanicky Natl. Prg. Director for Prosthetic & Sensory Aids Service Rehabilitation and Prosthetic Services (10P4R)
Robert Mann Social Worker Diagnostic Services (10P11
Quynh Vantu Health Science Specialist, VHA Diagnostic Services (10P11)
James Torok Virtual Care Program Manager Telehealth Services (10NC8)
Marcia Dunn Program Analyst, VHA Telehealth Services (10NC8)
Suzanne Snider Program Analyst (CEVN) Telehealth Services (10NC8)
Kevin Joyner Program Analyst, VHA Telehealth Services (10NC8)
Junius Lewis Program Management Analyst, VHA Telehealth Services (10NC8)
Jennifer Franchi Zacher Mario Chief Consultant - PBM Associate Deputy Chief Consultant CMOP Pharmacy Benefits Management Services (10P4P)
Tom Waugh Office of Informatics and Analytics, HGI 10P2C
Wendy Kemp National Radiation Oncology Program (10P11)
National Cemetery Administration
First Name Last Name Title Organization
TBD TBD Director, North Atlantic NCA
TBD TBD Director, Southeast NCA
TBD TBD Director, Continental NCA
TBD TBD Director, Midwest NCA
TBD TBD Director, Pacific NCA
TBD TBD Director, Design and Construction NCA
Antia Hanson HCA NCA
Robert L. Capers Jr Director Contracting Service NCA
Dr. Harry Parker Deputy Director Contracting Service - Construction NCA
Kellyann Bruno Deputy Director Contracting Service - Services NCA
Tyra Lee SBL NCA